Ohled za 19. ročníkem Velikonočního koštu Slivovice

Přátelé tradiční medicíny zvané Slivovice.

Před dvěma týdny proběhl 19. ročník Velikonočního koštu Slivovice v Šumicích a dovoluji si touto cestou napsat několik řádků a přiložit pár fotek k této již tradiční akci.

I přes absolutní neúrodu posledních tří let se nám podařilo shromáždit 93 vzorků z modrých sladkých plodů a dalších 35 vzorků z ostatního ovoce. I toto číslo napovídá, že se trnkám v posledních letech u nás moc nedaří, jelikož věčně na jaře pomrznou, a tak se pálí, z čeho se dá. Dobrou zprávou ovšem je, že naši lidé jsou skutečně šikovní a dokáží vypálit výbornou pálenku prakticky z jakéhokoliv ovoce, o čemž jste se mohli přesvědčit i Vy sami 🙂

V průběhu večera nám vystoupily pěvecké sbory ze Šumic, Újezdce a Bánova a dále večerem provázela skupina PRINZ a v Pekle cimbálová muzika Pajtáši. Letošní novinka v rámci lístků na vzorky se také ujala, a tak jsme se my ani Vy nemuseli neustále otravovat s drobnými.

Letošní vzorky byly podle porotců spíš lepší kvality, a většina návštěvníků to sama potvrdila že narazit na “špatnou slivovicu” bylo docela umění.

Na prvním místě se umístil pan Zdeněk Holub ze Šumic, na druhém pan Jaroslav Zahálka z Uherského Brodu a na třetím pan František Kubáň ze Šumic. Ale prvních 20 míst bylo skutečně těsných a rozhodovaly vysloveně setiny bodu, kdo to vyhraje.

Děkujeme tímto všem soutěžícím, kteří se s námi všemi podělili o své tekuté bohatství a samozřejmě i sponzorům, kteří nám přispěli jak na pořádání koštu, tak svými cenami do tomboly.

Těšíme se na vás i příští velikonoce, kdy 21. dubna 2019 se bude konat jubilejní, již 20. ročník Koštu slivovice v Šumicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.